10.-13.9.2020 – 42. zraz cykloturistov KST vo Vrútkach

V dňoch 10. – 13. septembra 2020 mesto Vrútky usporiadalo zraz cykloturistov, na ktorom sa zúčastnili cyklisti z celého Slovenska. Zraz bol po organizačnej stránke výborne zabezpečený, ale samozrejme chýbali sprievodné spoločenské akcie s hudbou po večeroch, čo bolo vždy súčasťou týchto podujatí. Pretože sme ale prišli hlavne kvôli cyklistike, nám to nevadilo. Naša skupina KST Nižná večere trávila v klubovni oddelene od ostatných skupín pri gitare, ktorú doniesol výborne hrajúci a spievajúci Roman.

Organizátori pripravili 5 cyklotrás od 50 do 100 km, ktoré viedli po cestách 2. a 3. triedy, po cyklochodníkoch, lesných cestách a chodníkoch. My sme si vybrali prvý deň „vážsko-fatranskú trasu“, so zastávkou v Krpeľanoch, kde nás čakalo občerstvenie v podobe dobrý gulášu … Po občerstvení sme pokračovali do Turčianskej Štiavničky, kde sme odložili bicykle a boli sme si pozrieť Teplické serpentíny. Druhý deň sme sa rozhodli pre Gaderskú dolinu s prechodom na Valču. Samozrejme po trase sme sa zastavovali pozrieť niektoré atrakcie tohto pekného kúta Turca.

Pretože počasie bolo super a dalo sa toho veľa najazdiť a vidieť, hodnotili sme zraz ako výborný. Cyklisti z celého Slovenska, ako sme sa s nimi bavili,  sa už teraz tešia na budúci ročník, ktorý organizuje náš OKST Nižná. Kamil Klimčík za KST Nižná oficiálne prevzal štafetový kolík pre organizovanie 43. cyklozrazu KST v r.2021.

Text: D.Adamus
Foto: V.Adamusová