Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfsmnt/hosting1_1/c/b/cbaacf25-cddf-4151-910b-9f55f831777b/kstnizna.sk/web/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /nfsmnt/hosting1_1/c/b/cbaacf25-cddf-4151-910b-9f55f831777b/kstnizna.sk/web/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

31.3.2012 (sobota) Látaná – Rozlúčka zo snehom

V sobotu 31.marca sa bol náš OKST, podľa plánu, rozlúčiť zo snehom a zimou na chate Látaná.
Už od ústia Látanej doliny to príliš na rozlúčku zo snehom nevyzeralo, ale ako sme sa približovali k chate, tak to bolo ako posun v čase naspäť do januára, pretože snehová nádielka pribúdala a pri chate ho bolo veru požehnane.
Podmienky na bežkovanie, však boli výborné. Podklad bol tvrdý, neprepadával sa a na ňom bola vrstva čerstvého snehu ( 20-30cm ).
Počasie však už nebolo také priaznivé. V Nižnej popŕchalo, na Zverovke poletoval sneh s daždom a pofukoval nepríjemný nárazový vietor.
Asi toto bol hlavný dôvod, prečo sa nás na rozlúčke zúčastnilo nezvyčajne málo – iba 15. A aj tých, čo plánovali výšľap na Lúčnu presvedčilo, že na chate to je predsa len útulnejšie a vládne tam dobrá nálada.
Chatár sa o nás postaral priam ukážkovo. Pripravil nám výborný obed o dvoch chodoch a kedže rátal s vačšiou účasťou, o dupľu nebola núdza. Naspäť sme sa poniektorí vracali ako vlk, po návšteve starej mamy.

J.Šimák
Foto: J. Šimák, L.Capko st.